РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Областна администрация Габрово

Награждаване

22 ноември 2010 г. , 17.30 часа - зала "Възраждане"

Приключи оценяването на творбите в конкурса на Областния управител, посветен на Деня на християнското семейство . Както беше обявено по-рано деца на възраст от 6 до 16 г. имаха възможност да пишат есета, стихотворения или да рисуват рисунки на тема "Моето семейство".
Над 270 рисунки от детски градини и училищата от цялата област, 52 есета   и  близо 20 стихотворения се получиха в Областната администрация.  Жури в състав: Анна Маринова-директор на НАГ, Елена Григорова- инспектор РИО -Габрово и Тотка Полякова - журналист и секретар на НЧ Габрово, оценяваха литературните творби, а рисунките - Ива Пенчева - преподавател по приложно изкуство, Марияна Ризова -старши експерт в ОА и Роберто Йончев - вр.и.д. директор на ХГ "Христо Цокев".

Във фоайето на зала "Възраждане" е разположена изложба от 30 творби  на децата  отличени с награди и  специални грамоти за "Отлично представяне".
Наградите за всички участници са осигурени от женската и младежката организация на ПП Герб.

Церемонията по награждаването ще се състои на 22 ноември 2010 г. от 17.30 часа в зала "Възраждане".
Поздрав към всички габровци по случай Деня на християнското семейство ще отправят децата от ЦДГ Радост, Бисерите от Горна Росица и фолклорен ансамбъл Габровче.
Вратите на зала "Възраждане" са отворени  за всички, които искат да присъстват и да разгледат изложбата.

Имената на всички, които са номинирани за награди са:

За най-добро есе:
1 място Илияна Станева, 12 г., СОУ Отец Паисий
2 място Ванеса Вълов, 13 г., ОУ Ран Босилак
3 място Павел Христов, 10 г., ОУ Иван Вазов

За стихотворения:
1 място Деница Михайлова, 9 г. ОУ Васил Левски, гр. Плачковци
2 място Петър Чернокожев, 8 г. ОУ Христо Ботев
3 място Дорина Люцова, 8 г., СОУ Максим Райкович, гр. Дряново

За рисунки:
до 6 г.
1 място Виктория Колева ЦДГ Радост 2
1 място Михаела Попова
2 място Ясен Пенчев - ЦДГ Явор
2 място Йоанна Гатева и Преслава Проданова - ЦДГ Явор
2 място Габриела Събева -ЦДГ Младост
3 място Екатерина Русева - ЦДГ Радост 1
3 място Аксиния Минкова-ЦДГ Радост 1
3 място Виктория Витанова-ЦДГ Радост 2
Радослав Павлов-ЦДГ Радост 2
Констанитонос Блукос-ЦДГ Радост 2
Добромир Добрев-ЦДГ Радост 2

от 1 до 4 клас
1 място Весислава Стоянова - VІІІ ОУ Св.Св. Кирил и Методий
2 място Стела Русева - СОУ Отец Паисий
2 място Иван Петров - ОУ Ран Босилек
3 място Мария Богданова


от 4 до 8 клас
1 място Полина Денева - СОУ Максим Райкович, Дряново
1 място Иванела Ангелова, ОУ Ран Босилек
2 място Изабела Гичева, СОУ Отец Паисий
2 място Шейда Шибилова,ОУ Иван Вазов
3 място Кремена Ангелова, ОУ Христо Ботев