РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Областна администрация Габрово

92-ма ученици участваха в конкурса „Културна традиция и величие в моя роден край”

Заместник областният управител Даниела Маринова награди победителите в категория „Есе“ в ученическия конкурс „Културна традиция и величие в моя роден край”. Награждаването се състоя днес в ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“- Севлиево.
92 ученици в 23 училища от областите Габрово, Велико Търново, Ловеч и Плевен участваха в тазгодишното издание на надпреварата, която се организира от Асоциацията на
професионалните географи и регионалисти.

В три категории „Рисунка“, „Видео“ и „Есе“ младежите представиха своите разработки за родния край, неговите традиции, обичаи и герои.

Учениците с призови места получиха грамоти, парични и предметни награди, а за даровитите младежи, които не достигнаха челните позиции имаше поощрителни награди.

 

за сайт 14.5

 

Пълният списък на наградените вижте тук:

 

ВИДЕОКЛИПОВЕ (8 - 12 клас)

1. Давид Димитров Георгиев - СУ ,,Кр. Попов"– гр. Левски

2. Мирослав Емилов Йорданов ПГМЕТ ,,Ген. Ив. Бъчваров“ – гр. Севлиево

3. Жени Ивайлова Живкова -ПМГ ,,Акад. Ив. Гюзелев" – гр. Габрово

 

Поощрителни награди:

4. Боримир Христов Ботев- ПГМЕТ ,,Ген. Ив. Бъчваров“– гр. Севлиево

5. Александра Василева Павлова ПДТГ ,,Д. Хадживасилев" – гр. Свищов

 6. Невена Младенова Иванова СШО ,,Д. Попов''- – гр. Плевен

 

ЕСЕ (5 - 7 клас)

1. Тодор Георгиев Михайлов ОУ „Бачо Киро" - – гр. В. Търново

2. Александра Богданова ОУ „Неофит Рилски" – гр. Габрово

3. Константин Иванов ОУ „Неофит Рилски"– гр. Габрово

 

Поощрителни награди

4. Матеа Станимир Рачкова - ОУ „Ран Босилек" – гр. Габрово

5. Евелина Велиславова Георгиева СУ „Кр. Попов" – гр. Левски

5. Теодора Иванова Йорданова СУ „В. Грънчаров“ – гр. Г. Оряховица

 

РИСУНКИ/КАРТИНИ (5 - 7 клас)

1. Нурджан Реджебов Алиибрямов ОУ „Н. Рилски“ – гр. Килифарево

2. Микаела Мариян Чепелева ОУ „Ив. Вазов“– гр. Габрово

3. Александра Сашева Сашева- СУ „В. Левски“ – гр. Севлиево

 

Поощрителни награди

4. Божидар Найденов Николов- ОУ „Н. Рилски“ – гр. Килифарево

5. Дария Тихомирова Боева-ОУ „Стефан Пешев”– гр. Севлиево

6. Кристияна Вилиславова Станева - СУ „Кр.Попов"– гр. Левски

 

РИСУНКИ/КАРТИНИ (8 - 12 клас)

1. Йорданка Мирославова Петрова- СУ "Ц. Церковски" – гр. П. Тръмбеш

2. Виктория Владимирова Любенова -ПГСАГ ,,А. Попов" – гр. В. Търново

3. Денислава Десиславова Нанкова, ПГМЕТ ,,Ген.Иван Бъчваров"– гр. Севлиево

 

Поощрителни награди:

4. Гергана Дианова Георгиева- ПГМЕТ ,,Ген.Иван Бъчваров"– гр. Севлиево

5. Ивелин-Христоф Бориславов Борисов СУ ,Ц. Церковски" - – гр. Полски Тръмбеш

6. Десислава Банкова Декова- СШО ,,Д. Попов''-– гр. Плевен