Уважаеми музейни работници,
Приемете моите най- сърдечни поздравления по повод Международния ден на музеите. Музеите са живата памет за нашата област, събрала късчета история, занаяти, наука, творчество, смях, индустрия и спомени. А всички Вие, музейните работници сте събиратели, изследователи и пазители на това наше най-голямо богатство.
Позволете ми и да Ви благодаря за усърдието, за трудолюбието, за красотата и вдъхновението. Нека музеите бъдат пълни с посетители, а работата Ви - със смисъл и творчество.
Пожелавам Ви здраве, бъдещи лични и професионални успехи!
С уважение,
Кристина Сидорова
Областен управител