Две габровски училища откриха днес новите си STEM пространства в присъствието на Областния управител Кристина Сидорова и заместник областния управител Андрей Николов.
В ОУ „Ран Босилек“ и СУ „Отец Паисий“ бяха официално представени новоизградените STEM кабинети, създадени за обучение, което интегрира науката, технологиите и математиката и насърчава практическото приложение на знанията.
Новите образователни пространства са реализирани с финансиране по процедура „Училищна STEM среда“ на Националния план за възстановяване и устойчивост и включват обновяване на учебната база, модерно обзавеждане и съвременно технологично оборудване, които ще допринесат за по-ефективен образователен процес и ще повишат интереса на учениците.
Пожелаваме на екипите на двете училища увереност и вдъхновение в работата с новата база, а на учениците – любопитство и смелост да откриват света на знанието.